Rechercher :

Concerten

lundi 20 août 2012 , 20:00 Couvent des Frères Mineurs, Couvent des Frères Mineurs, rue Vankeerberghen, 4500 Huy

Festival d’Art de Huy

Renaud Garcia-Fons | Sophie Cavez & Baltazar Montanaro

Renaud Garcia-Fons is een grootmeester op zijn (5-snarige) contrabas. Met zijn hele oeuvre bewees hij al een groot componist te zijn die Spaans (flamenco)/Orientaalse muziek schrijft die origineel, herkenbaar en avontuurlijk is. Steeds uitgevoerd door zorgvuldig samengestelde ensembles met musici als de tubaïst Michel Godard, accordeonist Jean Louis Matinier en de flamenco gitarist Kiko Ruiz. Zijn persoonlijke manier van spelen kenmerkt zich door trefzekerheid, het ferme touché en melodische notenkeuze. Renaud Garcia-Fons is uitgegroeid tot een wereldmusicus van ongeëvenaarde klasse ; een meester op de contrabas. Wie Garcia-Fons’ wonderbaarlijke techniek kent, zat ongetwijfeld al lang te wachten op een solo-cd en -concert. Solo gebruikt hij zijn contrabas op verschillende manieren ; hij strijkt, tokkelt, slaat, speelt achter de kam, trommelt op de klankkast ; kortom alle geluiden die maar denkbaar zijn, haalt hij uit zijn instrument. Hierdoor ontstaat een breed scala aan contrabas-kleuren die hij creatief toepast en ze door-, over-, met-, in- en langs elkaar laat klinken en er een ‘heel ensemble’ ontstaat dat “Renaud Garcia-Fons” heet.


- Renaud Garcia-Fons (contrabas, loops)


Een Castagnari drierijer met 18 bassen in notelaar, gestemd in sol do en met semi-swingakkoorden voor de ene. Muzikale invloeden van zijn beroemde vader, grafische invloeden van zijn moeder, de ziel van een striptekenaar en een dichter voor de andere. Schud deze bestaansredenen goed en laat even rusten. Er is niet veel tijd nodig voor de diatonische accordeon van Sophie Cavez (o.a. Urban Trad, Dazibao) en de viool van Baltazar (o.a. Zef) om in een zeer ontspannen sfeer en met een ongelooflijke naturel de mooiste muziekjes voort te brengen die te vinden zijn op hun nieuwste cd ‘Escales’.


- Sophie Cavez (diatonisch accordeon)
- Baltazar Montanaro (viool)

Organisatie : Festival d’Art de Huy in samenwerking met Muziekpublique



Commentaires | Ajouter

Festival d’Art de Huy : Söndörgö | Mohamed Abozekry & Heejaz

Couvent

Dans le paysage richissime des musiques balkaniques, Söndörgo offre une immersion euphorique dans le patrimoine oublié des cultures slaves du sud de la Hongrie imprégnées des apports des minorités (...)

>> Lire l'article

End of Season

CursusFestival des Cours

Une année de cours touche à sa fin en même temps qu’elle atteint son paroxysme. Pour vous le prouver, Muziekpublique laisse le champ libre sur la scène du Molière aux élèves de son académie. C’est une (...)

>> Lire l'article

Hommage à Lütfü Gültekin - avec Cengiz Ozkan

L’exil, refuge du barde

Cette soirée de concert sera le dernier maillon du documentaire, “l’exil, refuge du barde”, qui se prépare en l’honneur de Lütfü Gültekin. De nombreux artistes se sont solidarisés pour célébrer cet (...)

>> Lire l'article